Zasady naboru wniosków:
Wnioski będą przyjmowane od dnia 01.10.2024 r. do dnia 03.10.2024 r.
Limit środków z rezerwy Krajowego Funduszu Szkoleniowego przyznanych na realizację zadań w ramach priorytetów wydatkowania środków z rezerwy Krajowego Funduszu Szkoleniowego w roku 2024 wynosi 10 000,00 zł.
Urząd będzie przyznawał wsparcie ze środków rezerwy KFS w 2024 roku pracodawcom, których wnioski spełniają przynajmniej jeden priorytet Rady Rynku Pracy:
- Wsparcie kształcenia ustawicznego pracowników Centrów Integracji Społecznej, Klubów Integracji Społecznej, Warsztatów Terapii Zajęciowej, Zakładów Aktywności Zawodowej, członków lub pracowników spółdzielni socjalnych oraz pracowników zatrudnionych w podmiotach posiadających status przedsiębiorstwa społecznego wskazanych na liście/rejestrze przedsiębiorstw społecznych prowadzonym przez MRiPS
- Wsparcie kształcenia ustawicznego osób z orzeczonym stopniem niepełnosprawności
- Wsparcie kształcenia ustawicznego osób, które mogą udokumentować wykonywanie przez co najmniej 15 lat prac w szczególnych warunkach lub o szczególnym charakterze, a którym nie przysługuje prawo do emerytury pomostowej
- Wsparcie kształcenia ustawicznego w obszarach/branżach kluczowych dla rozwoju powiatu/województwa wskazanych w dokumentach strategicznych/planach rozwojuAdresowany jest do pracodawców, których przeważający kod PKD prowadzonej działalności gospodarczej wpisuje się w branże określone w Regionalnej Strategii Innowacji Województwa Lubelskiego do 2030 roku - załącznik Nr 1 Inteligentne specjalizacje województwa lubelskiego – lista zagadnień szczegółowych – dostępnej pod adresem:https://www.lubelskie.pl/file/2021/03/REGIONALNA-STRATEGIA-INNOWACJI-WOJEW%C3%93DZTWA-LUBELSKIEGO-wersja-ostateczna-dost%C4%99pna-cyfrowo-marzec-2021.pdf
Pracodawcy zamierzający korzystać z tego priorytetu powinni wykazać, że współfinansowane ze środków KFS działania wpisują się w Inteligentne Specjalizacje województwa lubelskiego.
Przy rozpatrywaniu wniosku Starosta uwzględnia:
- Zgodność dofinansowywanych działań z ustalonymi priorytetami wydatkowania środków KFS na dany rok.
- Zgodność kompetencji nabywanych przez uczestników kształcenia ustawicznego z potrzebami lokalnego lub regionalnego rynku pracy.
- Koszty usługi kształcenia ustawicznego wskazanej do sfinansowania ze środków KFS w porównaniu z kosztami podobnych usług dostępnych na rynku.
- Posiadanie przez realizatora usługi kształcenia ustawicznego, finansowanej ze środków KFS certyfikatów jakości oferowanych usług kształcenia ustawicznego.
- W przypadku kursów - posiadanie przez realizatora usługi kształcenia ustawicznego dokumentu, na podstawie którego prowadzi on pozaszkolne formy kształcenia ustawicznego.
- Plany dotyczące dalszego zatrudnienia osób, które będą objęte kształceniem ustawicznym, finansowanym ze środków KFS.
- Możliwość sfinansowania ze środków KFS działań określonych we wniosku, z uwzględnieniem limitów, o którym mowa w art. 109 ust. 2k i 2m ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy.
Dokumenty i wnioski dostępne na stronie: swidnik.praca.gov.pl/dokumenty-do-pobrania
Miejsce składania wniosków:
- Sekretariat Powiatowego Urzędu Pracy w Świdniku, w godzinach pracy urzędu (pokój nr 2),
- drogą elektroniczną, za pośrednictwem Usług Elektronicznych PSZ www.praca.gov.pl lub Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej (ePUAP).