Logo efs
W dniu 26 czerwca 2019 r. został podpisany aneks do umowy o dofinansowanie projektu „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie świdnickim (IV)" realizowany w ramach Poddziałania 1.1.1 Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.
Projekt „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie świdnickim (IV)" współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Celem głównym projektu jest zwiększenie możliwości zatrudnienia osób młodych do 29r.ż, w tym w szczególności osób bez pracy, które nie uczestniczą w kształceniu i szkoleniu (tzw. młodzież NEET) w powiecie świdnickim.

Okres realizacji projektu 01.07.2018 – 31.12.2019 r.
Wartość projektu: 2 550 433,39  zł. 
Kwota dofinansowania UE: 2 149 505,26 zł

Projekt skierowany jest do  305 osób bezrobotnych. W ramach projektu można skorzystać z niżej wymienionych form wsparcia:   
Do projektu kwalifikowane są w szczególności osoby w wieku 18-29 lat zarejestrowane w Powiatowym Urzędzie Pracy w Świdniku, należące do tzw. kategorii NEET (tzn. niepracujące, niekształcące się w systemie dziennym oraz niekorzystające ze szkoleń ze środków publicznych w przeciągu 4 tygodni przed rozpoczęciem udziału w projekcie, w tym w pierwszej kolejności należące do poniższych grup docelowych:
 
1. Osoby długotrwale bezrobotne - za osobę długotrwale bezrobotną, zgodnie z definicją wskaźników PO WER uznaje się:
  1. osobę w wieku 15-24 lat bezrobotną nieprzerwanie przez okres ponad 6 miesięcy
  2. osobę w wieku 25-29 lat bezrobotną nieprzerwanie przez okres ponad 12 miesięcy
Do okresu pozostawania bez zatrudnienia zalicza się faktyczny, nieprzerwany okres zarówno przed rejestracją w Powiatowym Urzędzie Pracy w Świdniku, jak i po ostatniej rejestracji.
 
2. Osoby z niepełnosprawnościami
 
3. Osoby o niskich kwalifikacjach - za osobę o niskich kwalifikacjach uznaje się osobę posiadającą wykształcenie na poziomie podstawowym, gimnazjalnym lub ponadgimnazjalnym (zgodnie z klasyfikacją ISCED 1-3)
 
Wsparcie w projekcie udzielane jest zgodnie ze standardami określonymi w Planie Realizacji Gwarancji dla młodzieży w Polsce, tzn. w ciągu 4 miesięcy osobom młodym zostanie zapewniona wysokiej jakości oferta zatrudnienia, dalszego kształcenia, przyuczenia do zawodu lub stażu. Przy czym, okres 4 miesięcy, w ciągu którego należy udzielić wsparcia:  
Zasady promowania projektu:
https://www.funduszeeuropejskie.gov.pl/media/21172/Podrecznika_wnioskodawcy_i_beneficjenta_info_promo_140616.pdf
DODATKOWA INFORMACJA
W okresie realizacji projektu istnieje obowiązek informowania opinii publicznej o pomocy otrzymanej z Unii Europejskiej między innymi poprzez umieszczenie w widocznym miejscu realizacji formy wsparcia - plakatu o minimalnym rozmiarze A3 z informacjami na temat projektu.

PROSIMY O ZASTOSOWANIE SIĘ DO POWYŻSZEJ INFORMACJI PLAKAT DO POBRANIA
I WYDRUKOWANIA ZNAJDUJE SIĘ PONIŻEJ
 
 
Załączniki
plakat POWER 2019 (IV) aneks 26.06.2019.pdf (pdf, 316 KB)
Regulamin PO WER - aneks.PDF (pdf, 520 KB)